AİLE HUKUKU

Aile hukuku her daim Türk hukuk sisteminde çok önemsenmiş, hatta pek çok yerde aile mahkemeleri kurulmuştur. Öyle ki bu mahkemelerde görülen davalara da özel hakimler bakmaktadır. Aile hukuku davaları esasında Türk toplum yapısından dolayı da son derece hassas ve mühimdir. Bilhassa sadece davanın taraflarının değil çocukların ve diğer ilgililerin de bu alanda pek çok menfaati bulunacağından dolayı aile hukukunda çok deneyimli hukukçular var olmalıdır. Öyle ki aile hakimlerinin takdir yetkileri de genel anlamda geniş kabul edilir. Hatta bu nedenle aile hakimlerinin yeri geldiği zaman tıpkı bir kadı gibi davranması icap ettiği dahi ifade edilir. Bu nedenle avukatın rolü de hak mahrumiyetlerinin önüne geçilmesi açısından hayatidir.

 

Hakkaniyete Uygun Sonuçlar İçin Doğru Yerdesiniz

Sizlere her türlü aile hukuku davasında tam destek sağlamak adına gayret ediyoruz. Aile hukuku alanında elbette sizlerin menfaatlerinin yanı sıra çocuklarınızın ve önemsediğiniz diğer ilgililerin de menfaatlerini ön planda tutuyoruz. Keza kamu vicdanı ve hakkaniyeti de hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Her zaman için aile hukukunda gelişime açık ve deneyimli bir avukat ile çalışmanın herkesin hakkı olduğunu bilerek bu hizmeti sağlıyoruz.

 

Sadece Boşanma Davalarından İbaret Değil

Aile hukuku pek çok kişi tarafından sadece boşanma davalarından ibaret görülür. Oysa durum bundan çok daha farklıdır. Her şeyden evvel aile hukukunda velayet, vesayet, soybağı hususlar ve daha pek çoğu mevcuttur. İşte bizler de aile hukukundaki her türlü detaya sonuna kadar hakim olan bir hukuk bürosu olarak sizlere her türlü desteği sunmaya her daim hazır olduğumuzu bilmenizi önemle rica ederiz.

AİLE HUKUKU